Bezpieczne mycie na własną rękę, jak to zrobić?

Myjnia samochodowa to nie konieczność. Jeśli masz możliwość możesz samemu pobawić się w auto detailing swojego samochodu. Oczywiście nie zrobisz zaawansowanych prac jak korekta lakieru, polerowania lamp, czy powłoki ceramicznej ale mając kawałek podwórka czy miejsce na parkingu sam możesz wykonać wysokiej klasy czyszczenie tapicerki i pielęgnację wnętrza korzystając z polecanych przez nas kosmetyków samochodowych.

  1. Na początek dopilnuj tego, aby w trakcie pielęgnacji pojazdu nie spotkało Cię ostre słońce. Najlepiej przeprowadzać tą operację w zacienionym miejscu lub pod dachem.
  2. Piana Aktywna – może być podawana prosto z myjki wysokociśnieniowej przy użyciu pianownicy, lub z pianownicy ręcznej. Piana Aktywna ma na celu zmiękczenie brudu.
  3. Felgi myjemy przy użyciu Cleantech Red deWheel. Jest to w 100% bezpieczny środek, zarówno do felg niezabezpieczonych, jak i do felg zabezpieczonych powłoką ceramiczną. Dzięki specjalnej formule, usuwa wszelki brud jak również wgryziony pył hamulcowy. Środek można rozprowadzić pędzelkiem, później spłukać ciśnieniowo.
  4. Skoro brud już jest miękki, a dzięki pianie aktywnej udało Nam się go odseparować od karoserii – spłukujemy auto ciśnieniowo przy użyciu myjki od dołu do góry, tak, aby produkt leżący na lakierze mógł działać jak najdłużej.
  5. Możemy przejść do mycia właściwego – tutaj zalecamy użycie dwóch wiader (najlepiej ze specjalnymi separatorami brudu). W jednym z nich woda z rozrobionym szamponem, w drugim czysta woda – do płukania rękawicy.
  6. Auto myjemy jedynie wysokogatunkową rękawicą z mikrofibry lub wełny. Zalecamy użycie rękawicy Ultracoat Washmitt wykonanej z wełny, w 100% wyprodukowana w Polsce z najwyższej jakości materiałów.
  7. Moczymy rękawicę w wodzie z szamponem, myjemy 1-2 elementy karoserii, płuczemy w wiadrze z czystą wodą i ponownie nabieramy wody z szamponem.
  8. Spłukujemy auto ciśnieniowo z góry do dołu.
  9. Osuszamy lakier przy użyciu mikrofibrowych ręczników o dużych rozmiarach. Nie wycieramy auta, a jedynie prowadzimy ręcznik po lakierze, tak, aby sam zbierał wodę, bez żadnego docisku. Gdyby zawiał mocniejszy wiatr, pod ręcznik może trafić piasek, który pod dużym naciskiem może wyrządzić szkody. Polecamy ręczniki typu Twisted Pile ze specjalnym splotem włókien mikrofibrowych.
  10. Felgi myjemy przy użyciu Cleantech Red deWheel. Jest to w 100% bezpieczny środek, zarówno do felg niezabezpieczonych, jak i do felg zabezpieczonych powłoką ceramiczną. Dzięki specjalnej formule, usuwa wszelki brud jak również wgryziony pył hamulcowy. Środek można rozprowadzić pędzelkiem, później spłukać ciśnieniowo.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *